پراکنده ار گذشته و حال

.سلام

. یک روزی از روزهای سال ۸۹ یا ۹۰ که یادم نیست کی بود با دوستانم رفته بودیم به کتابفروشی اگر -به همین خاطر باید یادم باشد تاریخ روزی که کتابها را می‌خرم را روی صفحهء اولش بنویسم- و من چشمم خورد به کتاب اعترافات اثر ژان ژاک روسو که انتشارات نیلوفر آن را چاپ کرده و مثلا در قطع جیبی است اما خدا می‌داند جیب چه کسی کتاب ۸۴۵ صفحه‌ای را در خود جا می‌دهد. و چون خیلی کتاب تپل و بامزه‌ای بود و اسم نویسده‌اش هم دو تا حرف ژ داشت آن را خریدم.

تابستان چند بار تلاش کردم بخوانمش ولی نمی‌توانستم از صفحهء ۲۰ یا ۳۰ جلوتر بروم. تا اینکه دیشب کتاب را در دست گرفتم و شروع کردم به خواندش و کم کم زیبایی‌هایش را کشف کردم. تا اینجایش که من خواندم ژان ژاک روسو احساسات بسیار لطیفی داشته و سختی هم زیاد کشیده. خیلی هم جالب و تا حدی بدون اینکه متوجه شویم از اتفاقات زندگی‌اش به خوانندهء کتاب درس می‌دهد که من شیفتهء این روشش شده‌ام.

.واقعا روز آخر تابستان رسید؟ من که هنوز آمادگی‌اش را ندارم. تازه داشتم عادت می‌کردم.

این روزی آخری به قدری بی‌قرار و بی‌حوصله هستم که گاهی از خودم می‌پرسم آیدا نکند عاشق کسی شده‌ای و از من پنهان می‌کنی؟

 یاد دوست‌پسری که در دوران طفولیت داشتم افتادم. سوم راهنمایی بودم یا اول دبیرستان. حتی یادم نمی‌آید با این دوست پسرم کجا آشنا شده بودم. فقط یادم است که یک روز به خودم آمدم و دیدم همواره در حال فکر کردن به شخص مذکور هستم.در هر لحظه دلم می‌خواست با او صحبت کنم. با خودم گفتم شاید عاشق شدن همین باشد. از آن زمان به بعد با چند نفر هم دوست شدم ولی دیگر آن‌طور فکرم مشغولشان نشد بعدش هم که از آن مسیر بیرون آمدم و هنوز نفهمیدم آیا عاشق آن دوست پسرم بودم یا نه.گاهی با خودم می‌گویم خب مگر می‌شود ادم در آن سن عاشق کسی شود؟ ولی جوابی ندارم.

به نظرم اکثر حس‌ها برای هر فرد متفاوت هستند.مثلا برای من دلتنگی یعنی تنگی نفس و چیزی که گلویم را فشار می‌دهد و اگر خیلی دلتنگ باشم اشک‌ها مانع دیدن اطرافم می‌شوند زیر چشم‌هایم هم در این حالات یک‌طور خاصی می‌شود که نمی‌توانم توضیح دهم. شاید برای یکی دیگر طور دیگری باشد.

/ 7 نظر / 19 بازدید
sima

قبل از هر كاري بهتر است حفره‌اي را در ديوار خودبيني‌ات ايجاد كني، تا بتواني از طريق آن به جهان واقعي نظر بيندازي. اين براي تو مي‌تواند شروع يك زندگي دوباره و حقيقي باشد. – ایلیامیم رام الله گفت و گویی جذاب و خواندنی که چاپ قسمتی از ان باعث بسته شدن نشریه حرکت دهندگان شد را در وبلاگ زیر مشاهده کنید: www.masalhayeerfani.blogfa.com

ایرانی

ما که یه بار خبط کردیم و هنوزم توئونشو پس می دیم هرچند این وسط هیشکی پیدا نشد یکم لا اقل همدردی کنه .. اون یارو هم اصلا به روی خودش نیاورد که این یارو که بنده باشم اینهمه بالا پایین میکنه واسو تو بوده ...

شاهرخ

درسته به عدد آدم های این دنیا حس ها با هم متفاوتند دلتنگی هم چیز عجیبیه والبته متفاوت عشق هم از همین مقوله است اما عاشق شدن چیز دیگری است دل روشنی دارم ای عشق صدایم کن از هر کجا می توانی من از آشنایان احساس آبم و همسایه ام مهربانی است و توفان یک گل مرا زیر ورو کرد... از نگاه گرمتان ممنون

آرمان

سلام وبلاگ قشنگی داری... تو لینک وبلاگم یه جایی برات باز کردم...

پیچک

منم یه وقت هایی می مونم که عاشق شدم یا نه. نوشته روان و خوبی بود. مخصوصا پاراگراف آخر.

ستاره

چه دلیل جالبی برای خرید کتاب داشتی![نیشخند]

شاهرخ سروری

سلام یه جایی داستانک رو خوندم بنظرم جالب آمد تقدیم به شما داستانی نوشته بودم به اسم پروانه و پر بود از پروانه. هر بار که می‏نوشتم پروانه، بال در می‏آورد و از روی کاغذ بلند می‏شد و من نصف روز دنبالش می‏دویدم تا دوباره برگردانمش به داستان. بالاخره تصمیم گرفتم و اسم داستان را عوض کردم و گذاشتم توری و داستانم پر از پروانه بود و هر بار که پروانه می‏نوشتم از روی کاغذ بلند می‏شد و لای تور گیر می‏افتاد و دوباره بر می‏گشت و من به نوشتن ادامه می‏دادم.