به مناسب روز وبلاگستان فارسی

 

 

روز وبلاگ نویسی گذشته٬ هفته‌اش هم تمام شده حتی...ولی دلیل نمی‌شود من راجع به آن چیزی ننویسم!

من بیشتر از نوشتن وبلاگ٬ خواندن وبلاگ‌های دیگران را دوست دارم. گاهی اوقات صفحهء  اصلی پرشین بلاگ را باز می‌کنم و به چند تا از وبلاگ‌هایی که به روز شده‌اند و از اسمشان خوشم می‌آید سر می‌زنم٬بعد به لینک‌هایشان سر می‌زنم.

اصطلاحی برای خودم ساخته‌ام به نام حلقه‌های وبلاگی. که متشکل است از تعدای وبلاگ‌نویس که وبلاگ‌های همدیگر را می‌خوانند و به هم لینک داده‌اند. می‌شود گفت یک جورهایی همه‌شان مثل هم یا نزدیک به هم فکر می‌کنند و دغدغه‌های مشابه دارند٬من فکر می‌کنم فقط یکی از این حلقه‌ها را تا به حال شناخته‌ام و آن شامل وبلاگهایی مثل گیلاس خانومی یا خارخاسک هفت‌ دنده یا ریزنوشت است. منظورم این نیست که این‌ها مثل هم می‌نویسند یا همهء لینک‌هایشان مشابه است٬اما با گشتن در میانشان لینک‌های مشابه بسیاری می‌شود دید.

قدیم‌ها که وبلاگ می‌نوشتم وبلاگ‌هایی می‌خواندم که اکثرا الان دیگر وجود خارجی ندارند٬وبلاگ نوشی را می‌خواندم٬وبلاگ زیتون را می‌خواندم٬یک وبلاگی بود به نام آقای آبی که الان دیگر نیست٬یکی بود به نام امشاسپندان که راجع به حقوق زنان می‌نوشت٬من آن وقت‌ها خیلی به حقوق زنان اهمیت می‌دادم٬همهء لینک‌هایش را هم می خواندم٬نوشته‌های نیما را می‌خواندم و کلی هم‌ می‌خندیدم...الان دیگر نمی‌نویسد.

وبلاگ رفا را می‌خواندم که هنوز هم می‌نویسد و واقعا باعث خوشحالی من است.

یادداشتهای آبجی کوچیکه و داداشی را می‌خواندم٬هنوز هم اگر وقت کنند گاهی اوقات به روزش می‌کنند. بعد‌ها داداشی به اینجا منتقل شد و هنوز هم می‌نویسد که برای من دلگرم کننده است!

دلم می‌خواهد بقیه‌ء وبلاگ‌هایی که آن روزها می‌خواندم را هم پیدا کنم ولی چیز زیادی از آنها یادم نیست...

خواستم هم یادی از گذشته کنم٬هم یادی از حال...

همین دیگر!

/ 2 نظر / 16 بازدید
ایرانی

یاد منم گرامی و راهم پر رهرو باد!!!!!!!!

رفا

اون روزا واقعا یادش بخیر